W letargu

Na kolację talerz truskawek. I to nie dmuchanych importów, ale takich truskawkowych truskawek jak pan Bóg przykazał. Skąd się wzięły we wrześniu na pobliskim jarzynowym straganie? Nie mam pojęcia. A ja chyba zapadam powoli w sen zimowy. Pomimo 4 kaw w ciągu dnia ledwo doczekuję wieczora, potem rozgrzewam kości w gorącej kąpieli i najchętniej idę spać. Sny niewyraźne i ulotne.

Jak wychodzę rano do pracy Emilka mówi mi „Pa mamo, będziemy w kontakcie!”, co u 2-letniego dziecka brzmi naprawdę komicznie.

W głowie, jak chmury, przetaczają się różne warsztatowe pomysły.

Jak się temu dokładnie przyjrzeć, to robię teraz naprawdę dużo. Ale jednocześnie mam poczucie, że żyję w jakimś wczesnojesiennym letargu.

2 uwagi do wpisu “W letargu

  1. Ja też lubię truskawki. Najbardziej z tym, czego nie powinnam, czyli ze śmietaną i cukrem. Mniam, mniam. W ogóle powróciłam teraz do naszych polskich owoców. Pamiętam za czasów komuny, gdy czytałam opisy z kalifornijskich, wyższych sfer, gdy eleganckie panie zamawiały sobie jako rarytas truskawki ze śmietaną, dziwiłam się, cóż w tym nadzwyczajnego. Ale to była epoka, gdy statki z cytrusami stały na redzie i czekały na rozładowanie przez dzielną klasę robotniczą. A potem stało się w długaśnych ogonkach po kilogram cytrusów (tyle przeważnie „dawali”), które królowały potem na świątecznych stołach. Wczoraj chciałam wyrzucić półtoramiesięczną pomarańczę z zaplamioną skórką, ale mi moja oszczędna dusza nie pozwoliła. Zdjęłam skórkę i biednego cytruska zjedliśmy na śniadanie z mężem. Ten – zawsze elegancki – powiedział: Ale dzisiaj ekskluzywnie. A ja zachichotałam w duchu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s