Przy łóżku

Zabrałam dziś Emilkę na długi spacer. Było karmienie gołębi, wizyta w księgarni i buszowanie w książeczkach dla dzieci, a potem gorąca czekolada z bitą śmietaną w pijalni czekolady na Chmielnej.

Myślę o tym, żeby na wzór mojej mamy zrobić wykaz przeczytanych książek. Już sama nie wiem kiedy co przeczytałam. Może to i nie ma znaczenia, ale dla mnie jest pewnym rodzajem alternatywnej autobiografii. Na podstawie książek, które zalegają na moim biurku i w mojej sypialni obok łóżka można wiele powiedzieć o tym, co się aktualnie we mnie dzieje.

Teraz na przykład przy łóżku leży „Antropolog na Marsie” Oliviera Sacksa, „Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera i „Sweat your prayers” Gabrielle Roth.

A co leży u Was przy łóżku?

7 uwag do wpisu “Przy łóżku

 1. U mnie przy łózku leży na samej górze „Sztuka życia” Zygmunta Baumana, a pod nią „Egipcjanin Sinuhe” Miki Walteriego, potem jeszcze kilka innych, bo lubię czytac kilka ksiażek jednocześnie.

  Polubienie

 2. U mnie Związek Żydowskich Policjantów Chabona teraz, ale w domu jeszcze Murakami, Antologia „Wolałbym nie” i któryś z reportaży Wyd. Czarnego.

  Teraz na pewno nie będę robić takiej listy. Wstyd przyznać, ale ostatnio czytam porażająco mało.

  Polubienie

 3. u mnie Mahamudra Gendyna Rinpocze i Sto wskazówek Padampy Sangdzie dla ludzi z Tingri Dilgo Czientse Rinpocze. I (co prawda nie przy łóżku,a w salonie)blog AWZ-ulubiony.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s