Jeśli Panu Bogu projekt się spodoba, to pieniądze się znajdą

Nie wiem czy to lato, czy koniec jednych studiów, czy początek drugich, czy jeszcze coś innego, ale od kilku dni czuję potężny przypływ twórczej energii. Dziś obroniłam pracę dyplomową. Po skończeniu tych studiów znowu zachciało mi się kupować (i czytać) książki. Mam w głowie nową przestrzeń.

Ciepłe prądy płyną też z internetu (dzięki ci Panie Boże za stworzenie FaceBooka) – Max Schupbach zaprosił mnie na konferencję w Jałcie organizowaną przez Deep Democracy Institute w październiku 2012 r., gdzie będą przedstawiciele różnych republik byłego Związku Radzieckiego. A ja sama się zaprosiłam na konferencję w Berlinie w czerwcu 2011 (Politics, Art and Leadership – Inner Work and Facilitative Leadership for Innovators, pol. Polityka, sztuka i przywództwo – praca nad sobą i facylitacyjne przywództwo dla innowatorów).

Od jakiegoś czasu ciągnie mnie w świat. Ostatnie doświadczenia (rodzinne nowotwory i nie-wiadomo-czy-nowotwory) unaoczniły mi bardzo mocno, że w życiu nie warto zbyt długo odkładać robienia ważnych rzeczy i spełniania swoich marzeń. Dlatego piszę, myślę, kreślę projekty i coraz odważniej wystawiam czułki na zewnątrz, zgodnie z dewizą Matki Teresy, że „jeśli Panu Bogu projekt się spodoba, to pieniądze się znajdą”.

Coś w środku mocno popycha mnie do przodu. Działaj, angażuj się, poznawaj świat, poznawaj siebie, poznawaj innych.

2 uwagi do wpisu “Jeśli Panu Bogu projekt się spodoba, to pieniądze się znajdą

  1. I ja się przyłączam, jak Szepiłow. Kto to jest Szepiłow, wie tata twój, który często w stosownych chwilach mówi: „…I Szepiow, który się do nich przyłączył”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s