Wesołego Dyngusa

Leje. Podtopiło Biedronkę na Nowym Świecie. Deszcz wypłukał kolejki z Kredensu. Emilkę dopadło przeziębienie i wszystkie plany wyjazdowe wzięły w łeb. A ile było zastanawiania się, kto, kiedy i gdzie ją zawiezie, a potem przywiezie z powrotem…

A ja się szczególnie nie martwię. Przez najbliższe kilka dni zamierzam odżywiać się kluskami z makiem i kompotem z suszu, czytać książki i poić dziecko syropami w różnych kolorach. Nie to, żebym wierzyła szczególnie w ich działanie. Najlepszym lekarzem jest czas, sen, bezruch. I to nie tylko na przeziębienia.

Cieszą również przedświąteczne porządki w szafach i szufladach, wyprane zasłony i wyprasowane obrusy. Nie piekę ciasta, bo potem bym musiała je przecież jeść. Będzie to, co lubię, czyli kapusta, kluski, kompot. Dużo wspomnień z minionych świąt – jak kot polował na bombki i je hurtowo tłukł, jak babcia przewróciła się na choinkę, jak na wyjątkowo ponure święta w 2001 kupowałam gotowe pierogi w delikatesach Społem na Nowym Świecie. Jak druga babcia zamiast choinki udekorowała kaktusa czerwonymi ozdobami. Ciasteczka z przepisu z Kuchni polskiej, która ledwo się trzyma okładek ze starości. Przypalone serniki i keksy (dlaczego nie pamiętam tych udanych?). Tak, uwielbiam te wszystkie niedoskonałe potrawy, które są za mało lub zbyt słone, zbyt długo lub zbyt krótko pieczone. I przez to idealne, niezapomniane.

W tym roku bez wyrzutów sumienia korzystam z udogodnień współczesności. Zakupy robię w internetowych delikatesach z dostawą do domu. Choinkę i lampki zamawiam na Grouponie (choinka przychodzi na czas i jest najpiękniejszą choinką w historii). Prezenty ograniczam do minimum.

Najwięcej prezentów dostaje dom – nową kanapę do gabinetu i wieszak na płaszcze dla gości do przedpokoju.

2 uwagi do wpisu “Wesołego Dyngusa

  1. Wieszak – cudownie!
    Zgadzam się ze stwierdzeniem, że czas, sen i bezruch jest najlepszym lekarzem. Dużo śpię w tych dniach i śnię filmowe sny.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s